Od czego zależy cena za złomowane auto?
Niestety w życiu każdego kierowcy przynajmniej raz przychodzi taki moment, że musi pozbyć się swojego auta. Jeśli pojazd nie nadaje się do użytku i nie można go sprzedać, należy auto zezłomować. Związane jest to z przepisami, które nakładają na właściciela samochodu obowiązek pozbycia się niesprawnego pojazdu w sposób bezpieczny dla środowiska.
Konieczność zezłomowania pojazdu nie kojarzy nam się najlepiej. W końcu nasz samochód służył nam jakiś czas i ciężko oddać go na części lub do kasacji. Niestety pojazd, który stwarzałby zagrożenie dla innych użytkowników dróg, musi zostać oddany na złom. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej stacji demontażu, która zajmie się właściwie każdym rodzajem i typem pojazdu i wystawi nam niezbędne dokumenty. Dzięki nim możemy pojazd poprawnie wyrejestrować. Jednocześnie mamy pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony bez szkody dla środowiska.
Na czym polega złomowanie samochodu i jak się za to zabrać?
W sytuacji, gdy pojazd nie nadaje się do użytku, należy go zezłomować i wyrejestrować. Dzieje się tak zazwyczaj w sytuacji, gdy samochód uległ znacznym uszkodzeniom podczas wypadku i jego naprawa jest nieopłacalna lub niemożliwa. Złomowanie pojazdu to prosty, a przede wszystkim legalny sposób na pozbycie się wraku auta, ale również pojazdu zepsutego, starego, czy takiego, którego już nie chcemy, ale nie nadaje się na sprzedaż. To opcja do rozważenia w sytuacji, gdy przytrafiła się poważna usterka, której nie da się naprawić lub jest to zbyt kosztowne. Nie mamy środków na opłacenie kolejnego roku ubezpieczenia lub nie możemy odsprzedać pojazdu ze względu na jego wiek, lub wygląd. Firmy zajmujące się tego rodzaju usługami zazwyczaj przyjmują zarówno samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, autobusy, jak i sprzęt budowlany (dźwigi, suwnice). Zadaniem takiej stacji demontażu jest unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych pojazdu. Oświadczenie o takiej procedurze oraz potwierdzenie zezłomowania pojazdu potrzebne jest do złożenia wniosku o wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji, oraz w ubezpieczalni. Dopiero w tym momencie właściciel może przestać opłacać niezbędne do tej pory świadczenia. Dzięki temu, że zniesiono opłatę recyklingową, złomowanie może stać się opłacalne dla właściciela pojazdu.