Skup kabli i przewodów elektrycznych
Nasza firma prowadzi skup kabli w celu ich późniejszego recyklingu — oddane na skup przewody elektryczne mogą być ponownie wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki. Zajmujemy się skupem kabli w różnych klasach w zależności od procentowej zawartości miedzi lub aluminium.
Skupujemy:
- wiązki samochodowe,
- kable instalacyjne,
- skrętki,
- taśmy komputerowe.
Posiadamy niezbędne uprawnienia, aby prowadzić skup kabli zgodnie z wyznaczonymi normami. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami, które umożliwiają przeprowadzenie recyklingu elementów szkodliwych dla środowiska. Nasi pracownicy mają odpowiednie kompetencje, aby operować stosownymi technikami.
Dlaczego warto z nami współpracować?
Nasz skup kabli miedzianych zapewnia transport z Olsztyna i okolic w zależności od ilości odpadów. Swoją ofertę kierujemy zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Działamy wielotorowo i oferujemy kompleksową obsługę oraz konkurencyjne ceny. W dobie cyfryzacji, automatyzacji i komputeryzacji życia codziennego i zawodowego sprzętów elektronicznych jest coraz więcej, wobec czego należy je odpowiednio zutylizować – zalegające na wysypiskach elektrośmieci rozkładają się przez wiele setek lat, co pozostaje nie bez wpływu na środowisko naturalne. Wobec tego prowadzimy nie tylko skup kabli, ale również skup elektrośmieci – to najlepszy sposób na pozbycie się zużytego sprzętu w sposób zgodny z zasadami ekologii.
Według obowiązujących przepisów kable elektryczne i zużyte elektrośmieci nie mogą być składowane w obrębie posesji ani wyrzucane do pojemników na odpady komunalne. Za takie postępowanie grożą wysokie kary finansowe. Elektrośmieci najlepiej zatem oddać na skup przewodów elektrycznych, gdzie zyskają nowe życie – nasi pracownicy demontują skupione urządzenia i rozbierają kable w celu odzyskania wszystkich surowców, które nadają się do recyklingu. Działamy zgodnie z aktualnymi normami, a substancje i elementy szkodliwe dla środowiska utylizujemy wedle obowiązujących w Polsce procedur.
Na czym polega działalność skupu przewodów elektrycznych?
Warto pamiętać, że decyzja o sposobie utylizacji różnych elementów musi być poprzedzona szczegółową analizą i sprawdzeniem, z czego składają się poszczególne części przedmiotów. Właśnie dlatego w skupie kabli samochodowych dokonuje się selekcji i segregacji wyrobów pod względem rodzaju surowca. W naszej firmie specjalnie wydzielamy przewody miedziane i separujemy je od wyrobów wykonanych z aluminium czy tworzyw sztucznych. Do najważniejszych zadań skupu kabli należy wyodrębnienie tych surowców, które nadają się do ponownej produkcji, czyli głównie miedzi i aluminium.
W razie pytań prosimy o kontakt
Biuro
tel. 89 539 15 06
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Recykling kabli miedzianych krok po kroku
Kable wykonane z metalu i tworzyw sztucznych są rozkruszane, przesiewane i mielone, w wyniku czego powstaje granulat, czyli cenny surowiec wykorzystywany przez różne przedsiębiorstwa produkcyjne. Kable mieszane, czyli pokryte otuliną oddziela się od warstwy z tworzywa sztucznego w sposób ręczny lub mechaniczny i dopiero później rozdrabnia. Najbardziej czasochłonny jest recykling miedzi – pozyskany z kabli surowiec jest podgrzewany w piecu, gdzie pod wpływem wysokiej temperatury ulega roztopieniu. Z upłynnionej miedzi wykonuje się odlewy w postaci sztabek lub kęsów i w tej formie miedź trafia do ponownego przetworzenia.
Dlaczego warto oddać kable na skup?
Przy produkcji kabli często stosuje się elementy, które po pewnym czasie mogą wydzielać toksyczne związki chemiczne, co pozostaje nie bez wpływu na środowisko naturalne. Co więcej, zasoby miedzi się kurczą, a zapotrzebowanie na ten surowiec z roku na rok jest coraz większe. Wydobycie miedzi jest nie ekologiczne i bardzo obciążające dla środowiska.
Chcesz oddać stare kable na skup? Więcej informacji uzyskasz, kontaktując się z nami!
W razie pytań prosimy o kontakt
797 358 956
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.