Stacja demontażu pojazdów w Olsztynie

 • Wieloletnie doświadczenie

  Posiadamy duże doświadczenie dzięki wieloletniej współpracy z największymi firmami w Polsce, zajmującymi się recyklingiem surowców wtórnych.

  Kompleksowa obsługa firm

  Firma oferuje Państwu kompleksową obsługę, konkurencyjne ceny, bardzo krótkie terminy płatności oraz gotówkę

  Specjalistyczny sprzęt

  Posiadamy specjalistyczny transport do przewożenia kontenerów, które są podstawiane bezpośrednio u wytwórców odpadu oraz innych firm z branży surowców wtórnych.

  Stacja Demontażu pojazdów

  Jako Stacja Demontażu Pojazdów funkcjonujemy od 2006 roku. Wydajemy odpowiednie dokumenty potrzebne do wyrejstrowania pojazdu.

stacja demontażu pojazdów

ZŁOMOWANIE –

STACJA DEMONTAŻU POJAZDÓW

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, aby wyrejestrować pojazd nienadający się do użytkowania należy przekazać go do stacji demontażu pojazdów.

Jako Stacja Demontażu Pojazdów specjalizujemy się w kasacji różnych typów pojazdów. Zajmujemy się także skupem silników elektrycznych, skupem metali kolorowych, jak również alternatorów oraz rozruszników i skupem komputerów. Wydajemy stosowne dokumenty niezbędne do wyrejestrowania przeznaczonego do kasacji pojazdu.

Do kasacji samochodów potrzebny jest:

 • właściciel pojazdu lub osoba przez niego upoważniona, wraz z dokumentem potwierdzającym jej tożsamość,
 • pojazd z czytelnymi numerami identyfikacyjnymi,
 • dowód rejestracyjny pojazdu lub dokument potwierdzający rejestrację pojazdu, potwierdzony przez Wydział Komunikacji oraz karta pojazdu (jeżeli była wydana),
 • umowa kupna-sprzedaży w przypadku, gdy w momencie złomowania pojazd figuruje na poprzedniego właściciela.

Warunki złomowania regulują:

 1. Ustawa z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
  2. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2005 r. w sprawie sposobu unieważniania dokumentów pojazdów wycofanych z eksploatacji, wzorów zaświadczeń wydawanych dla tych pojazdów, sposobu przechowywania, zaświadczeń oraz prowadzenia ich ewidencji (Dz. U. Nr 62, poz. 554), które weszło w życie z dniem 3 maja 2005 r.
  3. Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 24 marca 2006 r. w sprawie listy istotnych elementów pojazdu kompletnego (Dz. U. Nr 58, poz. 407), które weszło w życie z dniem 22 kwietnia 2006 r.
  4. Zestawienie opublikowanych rozporządzeń do ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz. U. Nr 25, poz. 202 z późn. zm.).

Comments are closed.